Ігри «Ну, постривай!»

Мультик «Ну, постривай!» знають усі. Радянський аналог американського «Том і Джеррі» однозначно вийшов цікавіше і повчальніше та добріше. Ну і що, що кожна серія - це гонитва злого Вовка за веселим Зайчиком

Зате, коли потрібно, затяті противники без сумнівів протягнуть один одному руку допомоги. А культ здорового способу життя і освіченості сприяє правильному вихованню дітей будь-якого віку. Те ж саме можна сказати про ігри «Ну, постривай!», які зібрані на нашому сайті. Кращі з них, в тому числі сама культова «Електроніка - Вовк Яйцелов» доступні абсолютно безкоштовно.

Мультфільм «Ну, постривай!» створений в 1969-му році. Перша серія багато в чому відрізнялася від наступних, але ці відмінності стосувалися деталей. Деякі риси характери, а також зовнішній вигляд персонажів творці з часом змінили, однак основна лінія сюжету - погоня поганого Вовка за хорошим Зайцем залишалася незмінною.

Першу пілотну серію створив Геннадій Сокольський, після цього до проекту приєднався В'ячеслав Котьоночкін, який працював над створенням нових епізодів аж до 1986-го року. Разом з основними серіями, тоді створювалися соціальні ролики, спрямовані проти спекулянтів. Персонажі з мультфільму, стали популярні навіть серед дорослого населення СРСР нерідко і в подальшому виконували соціальну функцію. Перед кожним сеансом в радянських кінотеатрах глядачам пропонували кіножурнал «Фітіль», де також фігурували знайомі всім Вовк і Заєць. Коли мультфільм отримав широку популярність, головних героїв запрошували брати участь і в рекламі. Наприклад, в 1994-му році Вовк і Заєць «знялися в рекламі цукерок «Джойта».

Команда, яка працювала над мультсеріалом, налічувала десятки кращих професіоналів анімації. Разом з персонажами славу заробили і актори, що озвучують їх. Вовк в мультфільмі говорив голосом улюбленого всіма Анатолія Папанова, а Заєць - не менш відомої Клари Румяновой.

Вовк в мультсеріалі «Ну, постривай!» - негативний персонаж, хуліган без особливих моральних принципів і цінностей. До того ж, не відрізняється високим інтелектом. Скривдити слабшого, розвалити сміттєву урну на вулиці або поламати експозицію в музеї для нього не проблема, а швидше навіть задоволення. Вовк любить всіляко демонструвати свою силу, вважаючи, що це головне. Якщо на шляху зустрічається хтось, сильніше його, веде себе скромно і ввічливо. Якщо ж суперник - слабше, стає нахабним і безцеремонним. Вовк - звичайнісінький хам. І тоді, і зараз такі індивідууми зустрічаються скрізь і, безумовно, є поганим прикладом для дітей. Однак у творців мультика була мета - показати юним глядачам, як не треба себе вести.

Заєць - навпаки, добрий, доброзичливий і спокійний. Завжди готовий прийти на допомогу, спокійний і активний. У сфері його інтересів - спорт, художня самодіяльність, мистецтво і навіть наука. Справжня різнобічна особистість, з якої і потрібно брати приклад. Заєць намагається не зустрічатися з Вовком, але то й справа, що потрапляє йому на очі. Добре, що в даному випадку добро завжди перемагає зло, навіть коли Заєць сам йде в лапи Вовка по своїй наївності. Не дивлячись на всі розбіжності, Заєць жаліє Вовка, який постійно потрапляє в неприємні ситуації.

Мільйони радянських дітей задавалися питанням: навіщо Вовк женеться за Зайцем? Здавалося б, відповідь проста - щоб з'їсти. Однак у кількох епізодах, коли Вовку все-таки вдається схопити вухатого супротивника, він не заподіює йому істотної шкоди. Більш того, в ці моменти створюється враження, що герой не знає, що робити далі з видобутком. Користуючись цим замішанням, Заєць завжди виривається, але при цьому не тікає, а просто продовжує йти куди йшов. З цього можна зробити висновок, що Вовк і не розглядає Зайця в якості обіду, але йде на поводу у своїх хижих інстинктів. Виходить така собі гонитва заради погоні. В цьому і полягає головна відмінність від жорстоких західних «Том і Джеррі».

Практично у кожному випуску «Ну, постривай!» звучать популярні в ті часи естрадні пісні. В основному, творці мультфільму використовували радянський репертуар, але зустрічалися і популярні західні композиції. Тоді не було прийнято вказувати використану музику в титрах.

Головна мелодія мультфільму позичена в угорського композитора Тамаша Деака. Одна з найбільш знаменитих мелодій радянською кіно - і телеіндустрії насправді називається «Vízisí», що в перекладі означає «Водні лижі».

Мультфільм мав величезне значення для розвитку масової культури. Кілька поколінь виросло на пригодах Вовка і Зайця. Але ще більшу цінність має гра «Ну, постривай!», яка поклала початок розвитку електронних ігор. Прототип тетріса і ігрової приставки в радянському варіанті мав назву «Електроніка» і був мрією будь-якого школяра 80-х. Ігрова консоль зовні являє собою невелику пластмасову коробочку і включає в себе всього одну гру. Головний герой гри - Вовк, якому належить ловити з різних сторін яйця так, щоб ті не впали і не розбилися. Це тільки на перший погляд здається легким завданням. Яйця падають з чотирьох лотків, розташованих з боків, тому гравцеві потрібно дуже постаратися, щоб управляти Вовком і зловити всі яйця. Ходила ціла легенда, що якщо набрати в грі 1000 очок, на екрані Електроніки буде мультфільм «Ну, постривай!». Діти вірили в це і витрачали на гру весь свій час, проте гра запрограмована на максимальну кількість очок 999. Після цього можна продовжувати грати, але рахунок вже не змінюється.

Пізніше був створений англійський аналог радянської Електроніки «I ll Get you». Гра випущена на платформі NES в 1993-му році, але широкого поширення не отримала. Вже з двохтисячного компанія «1С-СофтКлаб» також зайнялася розробкою комп'ютерних ігор за мотивами «Ну, постривай».

Незалежно від того, народилися ви в СРСР або чули про нього тільки з вуст старшого покоління, онлайн ігри «Ну, постривай!» приємно вас здивують. Нехай у них мало спецефектів, зате багато доброти, чарівності і Вовка який ловить яйця, а є більш сучасні сюжети - пазли, розмальовки та догонялки.

Коментарі:

Вікова категорія сайту 12+ © 2015-2018 Mult family Games | Правовласникам