Ігри Аладін

Студія Уолта Діснея в свій час дала казкам про Аладіна нове життя. Екранізація арабської легенди із збірки «1001 ніч» розповіла про персонажів всьому західному світу. Східна екзотика хоч і далека для американського менталітету, але все ж полюбилася глядачам настільки, що ось уже 20 років не зникає з телеекранів і комп'ютерних моніторів

Аладін отримав 2 оскара і по праву вважається одним з найуспішніших проектів студії. Він вийшов далеко за межі телебачення, зображення героїв прикрашають дитячий посуд, канцтовари та одяг, вони існують у вигляді ляльок і, звичайно, за мотивами діснеївського мультфільму створені відмінні гри. Кращі з них зібрані на цій сторінці. Пропонуємо вам відправитися разом з персонажами у світ східної казки, де ви зможете політати на килимі-літаку, покарати лиходіїв або зібрати незліченні скарби султанів.

Аніматори Діснея сильно попрацювали над казкою, перш ніж вона вийшла не телеекранах у 1992-му році. Якби комусь вдалося порівняти мультфільм і оригінальну східну легенду 10 століття, він би вважав їх зовсім різними казками. І не дивно: в анімованомго Аладіна звуть по-іншому, вони живуть в іншому місті і в інший час. Навіть сюжет абсолютно не схожий на арабський варіант. Аладін в мультфільмі грубіше свого книжкового аналога, а Жасмин - більш незалежна. З'явилися кілька нових персонажів, серед яких найбільш вдалий - папуга Яго. Його характер пізніше втілювався в інші мультфільми Діснея, наприклад, в персонажі Зазу з «Король Лев».

Головний герой Алладін у сценаристів студії Уолта Діснея вийшов таким собі волоцюгою з добрим серцем. Жебрак, але веселий і щедрий молодий хлопець виріс на вулицях містичного містечка Аграба і все життя виживав за рахунок дрібних крадіжок. Сумна історія його дитинства змушує, тим не менш, перейнятися симпатією до злодюги. Його батько зник, намагаючись заробити в далеких краях, а мати загинула. Чудово знаючи, що таке нужда, Алладін щиро співчуває людям, які перебувають у гіршому становищі, і може навіть віддати їм весь свій зароблений обід. Важливо, що Алладін ніколи не крав дорогоцінні речі та гроші, а тільки те, що йому життєво необхідно - їжу. Кращий друг і вірний супутник юнака - маленька мавпочка Абу, яка завжди допомагає йому в його хуліганських діях. Ще одного друга Алладін знайшов, коли випадково опинився в Печері Чудес і знайшов там лампу з джином Джіні.

Джина в мультфільмі озвучив американський співак Робін Вільямс. Він додав сценарій безліч власних жартів-експромтів, які зробили персонажа таким, яким він полюбився телеглядачам. Джіні практично всемогутній. Він не може тільки вбивати, воскрешати і закохувати. Все інше йому підвладне. В кінці мультфільму завдяки останнім бажанням господаря і друга, Джіні стає вільним і назавжди покидає лампу, щоб подорожувати по світу.

Жасмин - єдина дочка султана Аграби, у якої нудне життя в палаці і дурні солоденькі принци, які то і діло сватаються до неї, бажаючи зайняти тепленьке місце в замку. У пошуках гострих відчуттів Жасмин переодягається і тікає з палацу в саму гущу звичайної міського життя - місцевий базар. Там її приймають за злодійку, але Алладін рятує дівчину від розлючених торговців. Так і почалося їхнє знайомство.

Султан Аграби - хороший, але трохи наївний правитель. Його права рука - великий візир Джафар має велику владу над містом, ніж він сам. Але і на цьому Джафар не збирається зупинятися. Мудрець і чарівник хоче зайняти справжній трон і позбутися від султана. Заради своїх корисливих цілей він готовий на все. У його руках опиняється давнє пророцтво, яке свідчить, що абсолютну владу можна отримати через Печеру Чудес, де зберігається лампа з джином, який може виконати три будь-яких бажання. Однак головному візирові Аграби не вдається заволодіти лампою, так як в печеру може увійти тільки гідний - «діамант з бруду», як сказано в пророцтві. Саме таку кличку дали місцевому злодюжці Аладину. Коли Джафар дізнався про нього, негайно наказав схопити юнака. З цього моменту і почалися пригоди Аладіна, які, як і годиться, привели його до хеппі-енду.

Як і будь-який успішний проект, «Аладін» не раз піддавався критиці. Особливим недоброзичливцем мультфільму виявився Американо-арабський антидискримінаційний комітет. Спочатку їм не сподобалися слова пісні «Арабські ночі», потім - образи персонажів. Представників комітету здивувало, що Аладін і Жасмин у мультику виглядають, як європейці чи американці, а всі інші персонажі смагляві, говорять з явним акцентом, а до того ж злі та жадібні. Персонажів, звичайно, творці мультфільму переробити не змогли, а от слова до пісні замінили. Якщо прислухатися до саундтреку, то можна почути місце, де співається низьким голосом.

Ще один протест викликав епізод з нападом тигра на балкон палацу. Коли Аладін щось каже йому на вухо, багато почули фразу «Милий підліток, роздягайся», хоча насправді, як стверджують творці, текст був інший: «Милий котик, злітай і йди...» - англійською ці дві фрази схожі між собою, а до того ж гарчання тигра Раджі не давало розчути текст точно. Щоб убезпечити себе від зайвих докорів, студія Діснея змінила цитату і переписала серію.

Існує три анімаційних проекта «Алладін» - основний мультфильм, мультсеріал і два повнометражних продовження. Один з них «Повернення Джафара», випущений в 1994-му, другий - «Аладін і король розбійників» - в 1996-м. Крім Оскара мультфільми також відзначені «Золотим глобусом», преміями «Annie», «MTV Movie Awards» і цілим рядом інших, не менш відомих.

В Росії «Аладін» з'явився на піратських відео-касетах. В кінці 90-х мультфільм показав 51-й канал з одноголосим перекладом.

Ігри про Аладіна не дадуть вам нудьгувати, а дозволять зануритися в чарівний східний світ з його вбранням, пригодами й романтикою. Приємні емоції ви отримаєте завдяки іграм-одягалкам, пазлам, збиралкам та іншим захоплюючим онлайн іграм.

.

Коментарі:

Вікова категорія сайту 12+ © 2015-2018 Mult family Games | Правовласникам