Ігри Валлі

Хітовим мультфільмом студії Піксар є Валі. Валлі, головний герой стрічки, однойменний робот. Він придуманий для того, щоб з такими роботами, як і він, очистити Землю від безлічі, накопиченого сміття

Але на своєму шляху Валлі зустрічає робота-дівчинку Єву, закохується в неї, разом вони пускаються в космічну подорож у прагненні врятувати Землю і все живе на ній від краху і катастрофи. Героїв чекає безліч пригод, перипетій, випробувань, але ви можете прожити всі ці враження разом з героями і допомогти їм подолати всі перешкоди.

Мультфільм Валлі не так вже простий, у мультику оприлюднюється більше кількість проблем людства і окремого персонажа. Режисери критикують у стрічці спосіб життя сучасної людини, те, як він користується природними ресурсами, говорить про те, як поводяться з Землею черстві і недалекоглядні люди. Як люди перетворюють Землю на смітник, скидаючи всі відходи, не думають про майбутнє...

Герой Валлі озвучує думки творців про те, що люди недбало ставляться до природних ресурсів. Ендрю Стентон, один з проектувальників фільму, в інтерв'ю на запитання про те, чи мав він на меті в проекті показати негативний вплив політичного впливу на навколишнє середовище, відповів, що він сподівався проілюструвати. Що, якщо на планеті буде лише один робот, який займеться очищенням Землі, що з нею буде, і що залишить після себе людство.

Вся сюжетна лінія мультиплікаційного фільму пронизана ностальгією. Валлі, робот-прибиральник, ретельно і з трепетом колекціонує всі артефакти людства у своєму сховищі. Він збирає пластик, запальнички, бокси, різні штуковини, які гріють душу Валлі, і навіюють спогад про людей. Туга про природу, якої більше немає, про те, як щасливо жили мешканці планети, про те, що кануло може ніколи не повернутися. Але вихід є: якщо усією планетою оголосити війну з сміттям і мотлохом, то можна врятувати Землю. Все ще можна повернути і змінити.

За сценарієм, дівчинка-робот Єва знаходить рослину. Вона символізує, що наша планета ще може відродитися. Єва відправляє рослину на космічний корабель, а люди розуміють, що настав час навести у будинку по імені Земля порядок і чистоту.

За задумом творців мультика Валлі мультфільм не повинен ілюструвати, що нові технології людства приносять негатив, вони лише хотіли показати, що технології несуть позитив лише в тому, випадку, якщо вони націлені на благо людині і природі. Щоб ще раз підкреслити задум, режисери проілюстрували в титрах фіналу майбутнє, де роботи мають благі наміри на користь людині і займаються відновленням планети, на якій живуть. Люди не повинні бути в заручниках технологій, а направляти інтелект і свій ресурс на створення комфортного, безпечного та гармонійного життя. Не споживати ресурси природи бездумно і без здорового глузду.

Творець мультфільму Ендрю Стентон палкий християнин. У своїй роботі він проілюстрував тематику біблії. Дівчинка робот Єва - це посилання на сюжет з біблії про Адама і Єву. Але не обійшлося і без доопрацювання давньої історії - майстер проілюстрував, що праця - це зовсім не зло, а навпаки. Робота може зробити з людини, і більше того перетворити робота в людину. А ось неробство і лінь навпаки несуть руйнівний характер. Люди, які забули про працю, схожі на нероб трутнів. Вони поклоняються технологій «BNL». Їм не потрібно багато, вони ні чим не цікавляться, бездарно витрачають свій час, просиджуючи і пропалюючи дні безперервно в зручних кріслах. А ось роботи навпаки трудяги. І таким чином вони демонструють свої людські риси. Більш того, заявляють про себе й у сфері мистецтва.

Режисер-творець картини, Стентон своєрідно підійшов до ілюстрації картини. Він показав, що якщо роботи можуть відчувати почуття любові і ніжності, то люди і тим більше, повинні бути здатні на це. Ховаючись за гаджетами, живучи в боязні відносин, біжимо від життя. Але життя тече поруч з нами - і необхідно тільки розібрати сміття і побачити його.

Ігри про персонажа Валлі допомагають по-доброму побачити технології, витягти користь, побороти лихо, подолати випробування. Тоді, можливо, люди відкриють для себе прописні істини і інших людей і про світ, який їх оточує.

Для довідки: Валлі - це анімаційний фільм, при створенні якого були використані анімаційні технології. Фільм відноситься до ряду науково-фантастичних. І був знятий в 2008 році. А ось ідея створення прийшла влітку 1994 року під час ланчу, режисери обговорювали ідеї нового проекту.

Творцями фільму виступила компанія Pixar Animation Studios. Прем'єра мультфільму відбулася в Сполучених Штатах Америки 23 липня 2008 року. Ендрю Стентон, режисер фільму, отримав премію Оскар за кращий анімаційний фільм. До цього він створив не менш захоплюючий мультфільм У пошуках Немо. Джим Морріс виступив продюсером картини. У мультфільмі Валлі вперше використовувалася гра живих акторів.

Щоб озвучити мультфільм, Бертт, отримав чотири премії Оскар, організував бібліотеку, в ній знаходилося 2400 тис. файлів з різними голосами і звуками. Жодна інша стрічка не вимагала такої кількості озвучки. Щоб озвучити персонажів довелося покреативити. Наприклад, звучання таргана - це скрип наручників при застібанні і розстібанні. А ось Єва під час польоту - це модель у розмірі три метри реактивного літака. Коли конструкція пролітала над головою, була зроблена запис звуку. А ось плазмова рушниця Єви створено з пружини. Вручну провернутий інерційний стартер - це і є звук, який ми чуємо від ВАЛЛ-І при його пересуванні по рівній поверхні.

Під час роботи над фільмом художники Піксар оглядали смітники, відстежували роботу машин, техніки, займалися вивчення роботів, ознайомлювався з фільмами жанру наукової фантастики. Саме тому картина вийшла такою глибокою, реалістичною, живою і барвистою.

ВАЛЛ-І - не просто дитяча забавка, це підґрунтя для роздумів, як дітям, так і їх батькам. У стрічці зображені нагальні проблеми сучасності, а найбільшою мірою - найглобальніша проблема забруднення світу, навколишнього середовища. Напевно, кожен глядач замислився про збереження природи, і про те, що він зможе залишити нащадкам - розруху і бруд або чисту і акуратно прибрану планету.

.

Коментарі:

Вікова категорія сайту 12+ © 2015-2018 Mult family Games | Правовласникам